نمایش متن کامل اطلاعیه

عنوان اطلاعیه: اطلاعیه مهم آموزشی (تاریخ درج: 1399/2/13)
متن اطلاعیه:

سخنی با دانشجویان عزیز

با سلام و تبریک سال نو و اعیاد گذشته شعبانیه و تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان از خداوند متعال برای تک تک شما عزیزان و خانواده های محترمتان سلامتی، به روزی و عاقبت به خیری مسئلت دارم.
همانگونه که در جریان مشکلات عدیده جامعه در پی شروع بیماری کوید ۱۹ (کرونا ویروس) قرار دارید سیستم آموزش حضوری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیز به خاطر سلامت دانشجویان، خانواده ها و آحاد جامعه و جلوگیری از وقوع یک بحران انسانی غیر قابل کنترل تعطیل گردید. البته این تعطیلی نباید به معنی تعطیلی فعالیت های آموزشی و سایر فعالیت های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تلقی شود. فعالیت های آموزشی، پژوهشی و علمی در هر شرایطی باید فعال و پویا و با روش های متناسب با موقعیت بحرانی جریان جدیدی پیدا کند و مسئولین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، مدیران محترم گروه های آموزشی، اساتید و به ویژه دانشجویان محترم، سهم بسیار بزرگی در این پویایی و حرکت جدید آموزشی باید ایفا کنند.
لذا به دلیل انتظار منطقی جامعه از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشجویان، برای پیشبرد هدف ها و پیشگیری از وقفه علمی در کشور در شرایط دشوار کنونی و نیز ضرورت مراقبت از سلامتی جامعه دانشگاهی از جمله اساتید و دانشجویان، وظیفه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی است که فرایند آموزش و فعالیت‌های علمی را به گونه‌ای طراحی و اجرا نمایند که اصطلاح غلط تعطیلی دانشگاه ها جای خود را به پویایی و شادابی فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی داده و بارقه‌های امید را در دل اعضای جامعه دانشگاهی به ویژه دانشجویان و اساتید روشن و تابنده کند.
با توجه به احتمال ادامه دار بودن چند هفته یا چند ماهه شرایط فعلی موسسه آموزش عالی کاویان نیز در راستای بخشنامه های وزارت علوم و با تاکید بر سرعت و انعطاف پذیری جایگزین کردن سیستم آموزش غیر حضوری تمام تلاش خود را برای اینکه دانشجویان عزیز بتوانند حتی الامکان به فعالیتهای آموزشی و مطالعاتی و تحصیلی خود ادامه دهند اقدامات و تمهیداتی را به کار بسته است که فرایند آموزش بتواند به طور شایسته ای مسیر خود را طی کند.
دانشجویان عزیز باید بدانند که تبدیل یک سیستم برنامه ریزی شده آموزش حضوری به سرعت به یک سیستم آموزش غیرحضوری به گونه‌ای که حتی یک روزهم وقفه آموزشی به دنبال نداشته باشد، کارآسانی نیست. از دهم اسفند ماه ۹۸ فعالیت های آموزشی برون خط یا آفلاین آغاز گردید و همزمان با ادامه آن برنامه‌ریزی برای ایجاد زیرساخت های لازم برای آموزش های الکترونیکی برخط یا آنلاین آغاز شد. در تمام مدت ۲۰ روزه آخر اسفند ماه ۹۸ و در طول ایام عید و دو هفته اول فروردین ماه ۹۹ همکاران ما بی وقفه در حال برنامه ریزی، آزمایش و تدارک سیستم آموزش آنلاین برای بهبود وضعیت آموزش بوده‌اند به طوری که اساتید محترم ما شاهد هستند که این فعالیت تقریبا به صورت شبانه روزی در حال پشتیبانی بوده و می باشد.
سیستم آموزش آنلاین که مورد استفاده موسسه آموزش عالی کاویان می باشد یکی از پیشرفته ترین سیستم های آموزشی الکترونیکی برخط بوده و با توجه به اینکه زیرساخت های آموزشی در یک دانشگاه با امکانات و شرایط استفاده از امکانات کشوری در ارتباط مستقیم است، لذا به منظور کاهش محدودیت ها و اشکالات برقراری ارتباطی آموزش آنلاین، فشار کار همکاران ما برای خدمت رسانی در این زمینه بسیار زیاد، دشوار و وقت گیر و تقریباً شبانه روزی است. علاوه بر آن مسئله بسیار مهم و حائز اهمیت این است که تهیه، آماده سازی ، برنامه ریزی و راه اندازی سیستم های آموزشی آنلاین و تبدیل آموزش های حضوری به غیر حضوری و مجازی حساب شده و برنامه ریزی شده و پیگیری وپشتیبانی آن ها هزینه های سنگین ومضاعفی را نیز برای دانشگاه ایجاد و در پی دارد.
در عین حال انتظار می‌رود دانشجویان عزیز ما نیز که مهمترین بخش فرایند آموزش هستند وهمگامی و همکاری آنها به ویژه با حضور در کلاس‌های درس آنلاین و از همه مهمتر استمرار مطالعات و انجام فعالیت‌های آموزشی بتواند موجب خوشنودی و دلگرمی همه ما را فراهم سازد.
تمام سعی دانشگاه بر این است که در راستای تاکیدات وزارت علوم. ترم دوم سال تحصیلی ۹۸ ۹۹ یعنی همین ترمی که در آن قرار داریم حتی با طولانی شدن احتمالی نیمسال تحصیلی و تا آنجا که ایجاب می کند به خوبی به پایان برسد و موجب عقب افتادن و وقفه تحصیلی دانشجویان نشود. دانشجویان عزیز هم اطمینان داشته باشند که پس از اعلام پایان وضعیت کنونی و بازگشایی دانشگاه ها، در صورتی که نیاز داشته باشید کلاسهای حضوری جبرانی، رفع اشکال و تکمیلی برگزار خواهد شد.
کلیه کلاسهای عملی آزمایشگاهی و کارگاهی و دروس عملی میدانی مانند تربیت بدنی کارآموزی و کارورزی هم به نحو مطلوب وطبق سرفصل درسها برگزارو به پایان خواهد رسید و حتی در صورت لزوم اجرای این درسها می‌تواند بعد از پایان امتحانات نیم سال تحصیلی نیز ادامه داشته باشد به خصوص دانشجویانی که در شرف فراغت از تحصیل هستند با همراهی دانشگاه و همت خود می توانند دوره تحصیلی خود را تمام کرده و فارغ التحصیل شوند.
به مدیران محترم گروه های آموزشی نیز توصیه شده است تمهیدات لازم را برای رفع مشکلات تحصیلی دانشجویان به کار بندند و انتظار این است که شما دانشجویان عزیز هم با تلاش مضاعف و با امید به ادامه فرآیند تحصیلی خود و به دور از هرگونه شائبه های شک برانگیز بتوانید با موفقیت این ترم تحصیلی را پشت سر گذاشته و به خوبی از این وضعیت عبور کنید.
در پایان توصیه می شود دانشجویان عزیز در صورتی که سوالات یا ابهاماتی داشته باشند فقط از طریق مدیر محترم گروه خود و همچنین سیستم ارتباط آموزشی (ثبت درخواست های غیر حضوری در وب سایت موسسه) سوالات خود را مطرح و پاسخ دریافت کنند.
سلامتی، بهروزی و موفقیت شما دانشجویان عزیز را از خداوند منان مسئلت دارم.

مهدی منیری
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی
1399/02/13