راهنمای سیستم آموزش آنلاین

به اطلاع اعضای محترم هیات علمی، مدرسین محترم و دانشجویان عزیز می رساند اکنون که در شرایط فعلی ضرورت دارد دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور تعطیل باشند و با توجه به لزوم ادامه آموزش های مجازی و غیر حضوری، موسسه آموزش عالی کاویان در ادامه برگزاری کلاس های غیر حضوری قبلی که از تاریخ 1398/12/10 آغاز گردیده، زیرساخت های لازم برای ادامه برگزاری کلاس های درسی به صورت آنلاین را فراهم نموده است. لذا دانشجویان محترم می توانند از روز شنبه 1399/1/16 طبق برنامه هفتگی کلاس ها، همانند کلاس های حضوری، در کلاس های درسی آنلاین که توسط اساتید محترم برگزار خواهد شد، حضور یابند. برای استفاده از کلاس های آنلاین راهنمای ذیل تهیه شده است که انتظار می رود با مطالعه دقیق آن بتوانید در کلاس های دروسی که انتخاب واحد کرده اید، شرکت نمایید. توجه داشته باشید که شرکت دانشجویان محترم در کلاس های مجازی آنلاین و دقیقا مطابق برنامه هفتگی راس ساعت تکشیل کلاس الزامی است و توسط استاد محترم درس، حضور و غیاب نیز به عمل می آید.

دسترسی به شیوه آموزشی آنلاین بسیار ساده طراحی شده است. اساتید و دانشجویان می توانند با هر دستگاهی اعم از کامپیوتر شخصی، لپ تاپ، تبلت و یا تلفن همراه هوشمند خود به این سرویس دسترسی داشته باشند. فیلم آموزشی زیر نحوه دسترسی به سیستم آموزش آنلاین را مفصلا توضیح می دهد.

دانلود فیلم آموزشی

تنها نرم افزار ضروری برای دسترسی به سیتسم آموزش آنلاین نرم افزار Adobe Connect می باشد که در سه فرمت از لینک های زیر قابل دریافت است.
نرم افزار Adobe Connect برای ویندوز
نرم افزار Adobe Connect برای آندروید (دانلود از Play Stor)
نرم افزار Adobe Connect برای آندورید از بازار
نرم افزار Adobe Connect برای IOS (آیفون)

تذکر مهم: برای ورود به کلاس های درسی آنلاین دانشجویان نیاز به نام کاربری (Username) و رمز عبور (Password) دارند. یادآوری می شود نام کاربری هر دانشجو شماره دانشجویی و رمز عبور نیز کد ملی دانشجو به صورت کامل (ده رقم) در نظر گرفته شده است.

دانشجویان محترم لطفا مشکلات احتمالی سیستم یا سوالات پیش آمده را به ایمیل support@kavian.ac.ir ارسال فرمایید. کارشناسان اداره امور خدمات آموزشی در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی و رفع مشکل اقدام خواهند کرد. همچنین پیشنهاد می شود دانشجویان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر کانال اطلاع رسانی موسسه به آدرس https://t.me/kavian_HEI را دنبال نمایند.

سوالات متداول:
در این قسمت سوالات متداولی که برای اکثریت کاربران سامانه آموزش انلاین به وجود می اید را پاسخ خواهیم داد. به اساتید و دانشجویان عزیز توصیه می شود برای بهرهتدی بیشتر از امکانات نرم افزار حتما از کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ استفاده نمایید
1. برای بر طرف کردن مشکل فونت فارسی در برنامه Adobe Connect باید کیبورد فارسی استاندارد نصب شود. لینک دانلود کیبورد فارسی استاندارد (برای توضیحات بیشتر ویدیو آموزشی را ببینید) ویدیو آموزشی نصب کیبورد استاندارد فارسی
2. روش ورود به كلاس هاي آنلاين از طريق تلفن هاي هوشمند آندرويدي ویدیو آموزشی
3. برنامه AnyDesk براي ويندوز دانلود
4. راهنماي رفع اشكال در ورود به برنامه Abode Connect براي ويندوز دانلود ويديو آموزشي
5. راهنماي دريافن نسخه آفلاين كلاس ها دانلود ويديو آموزشي
چنانچه دانشجو بخواهد بخشی از کلاس آنلاین را برای خود داشته باشد می تواند با استفاده از برنامه های ضبط صفحه نمایش محتوای آموزشی را مستقیم بر روی سیستم خود ضبط و ذخیره کند. در ادامه دو برنامه نسبتا کم حجم اما مفید برای ضبط صفحه نمایش ارائه شده است.
6. دانلود برنامه ضبط صفحه نمايش مخصوص ویندوز دانلود
7. دانلود برنامه ضبط صفحه نمايش مخصوص آندروید لینک دانلود از بازار

لینک ورود به سامانه آموزش آنلاین