موسسه آموزش عالی کاویان
پرتال دانشجویی   |   پرتال اساتید و کارکنان   |   پست اکترونیکی   |   تماس با موسسه   |   شیوه نامه آموزش های الکترونیکی ۱۳۹۹/۷/۸

نمایش متن کامل اطلاعیه

عنوان اطلاعیه: سخنی با دانشجویان گرامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید (تاریخ درج: ۱۳۹۹/۶/۶)
متن اطلاعیه:

سخنی با دانشجویان گرامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید
ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش ، از شما دانشجویان محترم درخواست می کنم متن زیر را با دقت مطالعه کرده و انشاالله به توصیه های آن به خصوص برای شرکت در جلسه افتتاحیه و جلسه نشست توجیهی بسیار مهم آن عمل نمایید.
دانشجویان گرامی:
نیمسال تحصیلی دوم ۹۹-۹۸ را با همه مسائل و مشکلات و در بحران شدید بیماری کرونا پشت سر گذاشتیم.
برای همه دست اندر کاران آموزش کشور از مدارس و دانشگاه ها تجربه جدید و پر افت و خیزی بود همکاران ما در بخش‌های مختلف دانشگاه به ویژه در امور آموزشی بی وقفه تلاش کردند که کلاس های درس دانشجویان ، بخشی به صورت آفلاین (از 10/12/1398 الی 15/1/1399) برگزارشود و همزمان برنامه‌ریزی‌ها و تمهیدات زیرساختی لازم نیز در دستور کار قرار گرفت واز 16/1/1399 کلاسهای برخط (آنلاین) را با موفقیت تشکیل دادیم و با همه مشکلاتی که شما هم با آنها درگیر بودید به یاری خداوند متعال توانستیم حتی به نسبت دانشگاه های دولتی شرایط برگزاری کلاس ها را تا پایان ترم در وضعیت نسبتاً مطلوب ادامه دهیم و امتحانات پایان ترم را نیز به خوبی برگزار کنیم.
با توجه به اینکه ناچاریم نیمسال تحصیلی اول ۴۰۰-۹۹ را نیز به صورت مجازی برگزار کنیم واز این به بعد نیز آموزش‌های مجازی تمام و یا بخش قابل ملاحظه‌ای از آموزشهای دانشگاه‌ها را به خود اختصاص خواهد داد، لذا ضرورتا باید وارد عرصه جدیدی از آموزشهای مجازی تحت عنوان آموزش های الکترونیکی شویم .
و برای ارتقاء و بهبود کیفیت آموزش می بایست خود را برای شرایط جدید پیش رو آماده کنیم. و ترمی متفاوت با ترم گذشته را آغاز کرده و با هم به خوبی به پایان برسانیم.
در آموزش های مجازی (آموزشهای الکترونیکی) شیوه آموزش با شیوه حضوری گذشته بسیار متفاوت خواهد بود.
عمده فعالیت های درسی شامل : مطالعات از پیش تعیین شده ،انجام پروژه‌ها ، حل تمرینات و ارائه آنها، شرکت در جلسات بحث، شرکت در پرسش و پاسخ کلاسی ، ارائه مطالب، شرکت در برگزاری آزمونک ( ( کوئیز) ،شرکت در آزمون های میان ترم، انجام فعالیت و ارائه گزارش کار ، و با راهنمایی و هدایت اساتید و با حضور فعال دانشجو شکل خواهد گرفت لذا دانشجویان محترم باید از هم اکنون خود را برای یک ترم تحصیلی کاملا متفاوت، پرتلاش و با حضور فعال در جلسات درس آماده نمایند.
در نیمسال تحصیلی جدید ۷۰% ( ۱۴ نمره) از ۲۰ نمره کل درس به فعالیت های دانشجو بر مبنای فعالیت هایی که نام برده شد اختصاص خواهد داشت دانشجویان محترم باید با حضور فعال خود در جلسات درس و در طول ترم بتوانند نمرات لازم را بر اساس فعالیتهای حضوری در کلاس کسب نمایند و بنابراین ۷۰ درصد نمرات دانشجو در طی فعالیت‌های حضوری در کلاس‌های درس قابل دست یابی است و حداکثر ۳۰درصد به نمره پایان ترم اختصاص خواهد داشت( ۶ نمره از ۲۰ نمره)
توجه بسیار مهم: مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید و نشست توجیهی بسیار مهم
در روز شنبه ۱۵ شهریور ۹۹ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برنامه افتتاحیه سال جدید تحصیلی و جلسه توجیهی برای دانشجویان عزیز به منظور آشنایی بیشتر با چگونگی تحصیل درترم جدید، برگزار می شود. شرکت شما دانشجویان گرامی در این جلسه توجیهی بسیار ضروری و ارزشمند است و مسلما در کاهش و رفع مشکلات تحصیلی شما بسیار موثر خواهد بود.
لذا از هم اکنون از همه دانشجویان عزیز تمام مقاطع تحصیلی اعم از اینکه انتخاب واحد کرده و یا هنوز انتخاب واحد نکرده باشند ، برای شرکت در مراسم افتتاحیه که به صورت مجازی برگزار خواهد شد دعوت به عمل می آید در این مراسم نکته مهم آن ، نشست توجیهی با شرکت هیئت‌رئیسه و مسئولین دانشگاه و مدیران محترم گروه های آموزشی و اساتید محترم خواهد بود لذا دانشجویان محترم از شرکت در این جلسه غفلت نکنند
مجددا یادآوری می شود این نشست به صورت مجازی خواهد بود و نحوه ورود به جلسه را نیز متعاقباً برای دانشجویان محترم اطلاع رسانی خواهیم کرد منتظر حضور ارزشمند شما در این جلسه افتتاحیه و نشست توجیهی خواهیم بود.
موفقیت شما دانشجویان عزیز را در تمام مراحل زندگی از خداوند منان مسئلت داریم

مهدي منيري
معاون آموزشی وتحصیلات تکمیلی
پنجم شهريور ماه 1399

لينك ورود به جلسه توجيهي


     

Copyright ©

طراحی و پیاده سازی: مرکز آمار و فناوری اطلاعات موسسه آموزش عالی کاویان

تلفن: 38816393 , 38816816 , 38841809     فاکس: 38827895
خراسان رضوی، مشهد مقدس، بلوار وکیل آباد، بلوار کوثر، نبش کوثر 13 ک.پ. 9178647743
Email: info@kavian.ac.ir
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید